Autor |
Wiadomość |
kasii
Administrator
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pon 22:45, 07 Kwi 2014 Temat postu: Stowarzyszenia i fundacje |
|
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenie Świętego Celestyna
Mikoszów 27
57-100 Strzelin
woj. dolnośląskie
tel.: sekretariat 71-3958101, rejestracja 71-3958100
fax: 71-3958102, tlen: celestyn_rejestracja, e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
Nr konta: Bank Zachodni WBK S.A. I O/Wrocław: 07 1090 2398 0000 0006 0801 7184
Nasza oferta:
Kompleksowa, specjalistyczna opieka medyczna dla dorosłych i dzieci
Rehabilitacja - Oddział dzienny, poradnia, bogata oferta zabiegowa
Psychiatria - Oddziały dzienne, poradnie (w tym Autyzmu)
Neurologia - poradnie (m. in. programy: botulinowy i clenbuterolowy)
Pracownia EEG, ENG
Struktura Stowarzyszenie św. Celestyna:
Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii "Celestyn" NZOZ
Oddział Dzienny Psychiatryczny
Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży
Oddział Dzienny Rehabilitacyjny
Poradnia Rehabilitacyjna
Pracownia Fizjoterapii
Poradnia Neurologiczna
Poradnia Neurologiczna dla Dzieci
Pracownie: EEG, Bio-feedback, EKG, EMG, ENG
Poradnia Logopedyczna
Poradnia Zdrowia Psychicznego
Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
Poradnia dla Osób z Autyzmem Dziecięcym
Wczesna Interwencja - Pilotaż Programu Rządowego WWKSC
Szkoły specjalne
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy
Przedszkole z elementami integracji
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Teatr i Ognisko muzyczne
Ośrodek Wolontariatu
Zakłady Aktywności Zawodowej
[link widoczny dla zalogowanych]
Jesteśmy Fundacją na rzecz wspierania rodzin mających dzieci z uszkodzeniem mózgu.
Prowadzimy Instytut Terapeutyczny afiliowany przez British Institute for Brain Injured Children w Bridwater. Pomagamy także organizacyjnie w wyjazdach konsultacyjnych dzieci do innych ośrodków.
Nasz Instytut Terapeutyczny jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej wpisanym przez Wojewodę do Rejestru w dniu 23.09.1995 roku pod RN-33. Stanowi on alternatywę wobec placówek pomocy dzieciom z uszkodzeniem mózgu o charakterze pobytowym, domów opieki czy oddziałów dziennych.
Zasadniczym celem Instytutu jest upowszechnianie i nauczanie zasad wychowania usprawniającego dzieci z uszkodzeniem mózgu tak, by pozostając w domachmogły być właśnie usprawniane i nauczane
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem" to organizacja działająca na rzecz osób autystycznych i ich rodzin. Oprócz rodziców zrzeszamy terapeutów, nauczycieli i opiekunów. Istniejemy od 2001 roku. W 2004 roku pozyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. Stowarzyszenie udziela pomocy terapeutycznej, rehabilitacyjnej i wsparcia psychicznego. Współpracują z nami nie tylko doskonale wykwalifikowani rehabilitanci, ale również psycholog, neurolog dziecięcy, psychiatra i logopeda.
Funkcjonujemy w południowej części województwa lubuskiego. Naszym celem jest stworzenie osobom autystycznym warunków do profesjonalnej rehabilitacji umożliwiającej rozwój. Nowoczesna terapia pomaga autystom darować światu to, co mają w sobie wielkiego. Poprzez nasze działania chcemy przyczynić się do budowy nowoczesnego społeczeństwa, w którym jest miejsce dla niepełnosprawnych. Naszymi działaniami udowadniamy, iż autyzm nie jest czymś, czego należy się bać, osoby autystyczne nie są ludźmi potrzebującymi litości. Pragniemy pokazać Lubuszanom jak bardzo wzbogacający może być kontakt z osobami autystycznymi.
[link widoczny dla zalogowanych]
NZOZ Autyzm
Zarejestrowany został w 2003 roku w budynku przy ul. Olsztyńskiej 14 w Krakowie.
Komórki NZOZ AUTYZM w latach 2003-2009: Hostel dla osób z zaburzeniami psychicznymi (kod 2720), Poradnia Zdrowia Psychicznego (kod 1700), Zespół Leczenia Domowego (kod 2730).
Kierownik NZOZ Autyzm: dr Kinga Zoła, specjalista psychiatra.
Okresowo współpracowali: dr Iwona Ochrem, specjalista neurolog, mgr Alina Perzanowska, psycholog, dr Jacek Zathey, internista, Barbara Sass, pielęgniarka, Marcin Rozum, pielęgniarz, terapeuci: mgr Agata Wolińska-Chlebosz, mgr Wojciech Różycki, mgr Edward Bolak, mgr Andrzej Golonka oraz grono asystentów wspierających (zatrudnionych w Hostelu).
Hostel dla osób z zaburzeniami psychicznymi zakończył działalność z dniem 2 grudnia 2009 roku.
W marcu 2010 NZOZ AUTYZM przeniesiony został do budynku Fundacji w Więckowicach.
Aktualne komórki NZOZ AUTYZM: Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny (kod 2702), Poradnia Zdrowia Psychicznego (kod 1700), Zespół Leczenia Domowego (kod 2730).
Poradnia Zdrowia Psychicznego czynna jest w każdy trzeci czwartek miesiąca w godz. 18.00-21.00. Zapisy pacjentów na wizytę do lekarza psychiatry: codziennie w godz. 9.00-14.00 (p. Gabriela Pierek).
Zespół Leczenia Domowego działa w zależności od potrzeb.
Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny: w trakcie tworzenia.
Adres:
NZOZ AUTYZM Więckowice,
ul. Ogrodowa 17 32-082 Bolechowice
tel. (12) 378 43 58, tel.
kom. 606 837 302, fax (12) 378 43 59
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Wydarzenie: 24-26 września 2010 w Warszawie odbędzie się konferencja "Autyzm - specyficzne potrzeby - kompleksowa terapia" z udziałem ekspertów z USA.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej konferencji, której prelegentami będą specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem.
Tematem konferencji będzie przedstawienie metod, których celem jest pomoc rodzicom, opiekunom, wolontariuszom i profesjonalistom zajmujących się dziećmi cierpiącymi na zaburzenia ze spektrum autyzmu.
Pierwsze dwa dni będą dotyczyły przede wszystkim zwiększania u dzieci motywacji i chęci współpracy, poprawę zdolności komunikacyjnych dziecka i interakcji społecznych oraz osiągania ważnych społecznych, edukacyjnych i związanych z zachowaniem celów. Ostatni dzień poświęcony będzie roli diety w leczeniu dzieci z autyzmem, przedstawione zostaną metody wprowadzania i stosowania diety w żywieniu dzieci z autyzmem.
Konferencja będzie tłumaczona w całości na język polski.
Rejestracji można dokonywać wypełniając formularz zgłoszeniowy on-line, wysyłając formularz zgłoszeniowy (doc)
na adres e-mail: [link widoczny dla zalogowanych] albo pocztą tradycyjną na adres pocztowy Fundacji SYNAPSIS.
1. Prowadzenie działań na rzecz systemowych rozwiązań w zakresie pomocy dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem w Polsce we współpracy z administracją publiczną i organizacjami pozarządowymi.
2. Prowadzenie rzecznictwa interesów osób dotkniętych autyzmem - Rzecznictwo.
3. Prowadzenie ośrodka informacyjno-prawnego dla rodzin osób z autyzmem oraz dla organizacji zajmujących się tym problemem - Poradnictwo.
4. Systematyczna diagnoza i monitoring sytuacji osób z autyzmem w Polsce – okresowe raporty.
5. Współpraca międzynarodowa z organizacjami zajmującymi się problematyką autyzmu w Europie - Autism Europe.
6. Przeciwdziałanie izolacji społecznej dzieci i osób dorosłych z autyzmem oraz ich aktywizacja:
rozwijanie programu dla dorosłych przez prowadzenie Klubu FORUM Dorosłych Osób z Autyzmem,
prowadzenie korespondencyjnego ogólnopolskiego FORUM Osób Dorosłych z Autyzmem - Klub FORUM
działanie Klubu Ułatwionej Komunikacji dla niemówiących dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin oraz propagowanie alternatywnych metod porozumiewania się, wydawanie Biuletynu KUK,
organizowanie letnich obozów wspinaczki skałkowej dla osób z autyzmem i ich rodzin (skuteczna metoda wspomagająca rehabilitację społeczną oraz integrująca rodziny),
prowadzenie prac przygotowawczych do tworzenia Centrum „Dom i Praca” (lub specjalistycznego Centrum Szkoleniowego ‘Praca&Dom’) dla osób dorosłych z autyzmem w Wilczej Górze pod Warszawą.
Autyzm-Polska
Porozumienie Autyzm-Polska
Autyzm-Polska jest Porozumieniem Organizacji Pozarządowych Pracujących na Rzecz Dzieci i Osób Dorosłych z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami oraz Ich Rodzin. Zebranie założycielskie Porozumienia Organizacji miało miejsce w dniu 06.12.1997 r. w Gdańsku podczas odbywającej się tam wówczas Konferencji Naukowej z inicjatywy Fundacji SYNAPSIS, a w lutym 1998 r. na spotkaniu w Warszawie 27 organizacji pozarządowych podpisało Deklarację Programową. Obecnie w skład Porozumienia Autyzm -Polska wchodzi ok. 50 organizacji świadczących pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Głównym celem jest doprowadzenie do zapewnienia, we współpracy z administracją rządową i samorządową, wszechstronnej, specjalistycznej pomocy wszystkim dotkniętym autyzmem osobom, tak aby mogły one korzystać z przysługujących im praw w takim samym stopniu jak osoby pełnosprawne.
Celami szczegółowymi Porozumienia są: poprawa jakości życia osób z autyzmem, rozwój organizacji pozarządowych pracujących na rzecz dzieci i osób dorosłych z autyzmem oraz ich rodzin, wzajemne wspieranie się i wymiana doświadczeń; tworzenie reprezentacji zrzeszonych organizacji i ich lobby wobec sektora publicznego, wypracowywanie standardów pomocy osobom z autyzmem oraz zasad i modeli działania organizacji i instytucji działających na ich rzecz, monitorowanie realizacji praw dzieci i dorosłych osób z autyzmem oraz ich rodzin a także stopnia zaspokojenia ich potrzeb; prowadzenie rzecznictwa interesów środowiska dotkniętego autyzmem.
Reprezentacją Autyzm-Polska jest Rada, składająca się z 5 przedstawicieli różnych organizacji. Rada jest wybierana raz na 2 lata; spośród swoich członków Rada wybiera Przewodniczącego oraz organizację pełniącą funkcję Sekretariatu. Od wielu kadencji Radzie Porozumienia AUTYZM-POLSKA przewodniczy Fundacja SYNAPSIS a od października 2007 r. Sekretariat prowadzi Stowarzyszenie PRO-FUTURO z Poznania.
Jednocześnie w Polsce działa od listopada 2003 roku Rzecznik Osób z Autyzmem przy Fundacji SYNAPSIS z pełnomocnictwem Porozumienia Autyzm-Polska. Reprezentuje on środowisko osób z autyzmem oraz ich rodzin w rozmowach z administracją rządową, udziela informacji o obowiązujących przepisach, konsultuje zmiany w przepisach prawnych, prowadzi rzecznictwo systemowe (polityczne) na rzecz środowiska. Pełnomocnictwo Porozumienia AUTYZM-POLSKA do działań rzeczniczych w imieniu Porozumienia ma też Kierownik Zespołu ds. Rzecznictwa Fundacji SYNAPSIS i Koordynator prac Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu.
Sekretariat Porozumienia Autyzm-Polska:
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO
ul. Szamarzewskiego 78/82,
60-569 Poznań
[link widoczny dla zalogowanych]
tel. 061 843-40-38
Osoba kontaktowa: Monika Złakowska
Wsłuchajmy się w ich głos
Znane są już przekazy Temple Grandin, Dietmara Zöllera, Donny Wiliams i wielu, wielu innych. Ich wypowiedzi ukazują szczególnie wyraziście problemy osób dotkniętych autyzmem.
Większość podobnie cierpiących z powodu autyzmu dziecięcego osób nie ma szans by nam przekazać, czego doświadczają. Brak mowy, umiejętności pisania, upośledzenie umysłowe nie pozwalają powiedzieć nam, co przeżywają.
Dlatego oddajemy głos autorce wielu książek, Donnie Williams, w których opisuje swoje życie z autyzmem. Oto cytaty z jej książki "SOMEBODY SOMEWHERE" (1994):
Czym autyzm jest dla mnie.
"Autyzm jest czymś, czego nie mogę widzieć. Nie pozwala mi znaleźć i użyć moich własnych słów wtedy, gdy tego chcę. Albo powoduje, że używam wszystkich tych słów i głupich rzeczy, których nie chcę mówić.
Autyzm powoduje, że czuję wszystko na raz nie wiedząc co czuję. Lub odcina mnie całkowicie od odczuwania czegokolwiek.
Autyzm powoduje, że słyszę słowa innych ludzi lecz nie jestem zdolna zrozumieć, co te słowa znaczą. Lub autyzm zmusza mnie niejako do wypowiadania moich własnych słów nie wiedząc co mówię lub nawet co myślę.
Diagnozowanie autyzmu jest szczególnym procesem opartym na starannej i wnikliwej obserwacji dziecka w różnych sytuacjach: w trakcie spontanicznej aktywności, w samotności, z rodzicami, z terapeutami, w sytuacjach społecznych, w relacjach z innymi ludźmi, we współpracy, w zabawie, przy realizacji zadań.
Przeprowadzenie i podsumowanie takich obserwacji wymaga odpowiedniego czasu i warunków, dlatego proces diagnostyczny może trwać przez kilka wizyt, a nawet dłużej, jeżeli występują uzasadnione wątpliwości i przypadek nie jest typowy.
Postawienie konkretnej jednoznacznej diagnozy w możliwie najwcześniejszym wieku jest konieczne zarówno ze względu na zapewnienie dziecku odpowiedniej terapii, jak i ewentualnych świadczeń a także ma ogromne znaczenie psychologiczne dla rodziców, którzy nie mogą żyć długo w niepewności.
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Czy znasz dziecko autystyczne?
Światowy Dzień Autyzmu
2 kwietnia został uznany przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm jest oficjalnie zaliczany przez ONZ do najgroźniejszych problemów zdrowotnych - obok AIDS, cukrzycy i raka. Dzień Autyzmu obchodzony jest od 2008 roku i ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności.
W Polsce nie prowadzi się szczegółowych statystyk na temat zachorowalności na autyzm. W krajach Europy zachodniej, wg doniesień, nawet jedno na setkę (1/100) dzieci ma zaburzenia autystyczne, przy czym chłopcy stanowią ok. 80% tej grupy.
Autyzm to jedno z bardziej skomplikowanych i niewyjaśnionych medycznie zaburzeń rozwojowych, których etiologia nie jest jasna. Od ponad pół wieku prowadzone są badania ukierunkowane na wyjaśnienie przyczyn tego zaburzenia. Autyzm to nieprawidłowa praca mózgu powodująca szerokie spektrum objawów i zachowań autystycznych, min.:
· trzepotanie rączkami
· częste napady histerii lub agresji
· przeraźliwe krzyki (bez uzasadnionej przyczyny)
· wprawianie w ruch wirowy różnych przedmiotów
· echolalia (powtarzanie zasłyszanych wcześniej zwrotów, fraz nieadekwatnie do sytuacji)
Zasadnicze cechy autyzmu to: nieumiejętność komunikacji, nie rozwijające się samoistnie u dziecka interakcje społeczne, oraz mocno ograniczone formy aktywności. Dzieci izolują się od otoczenia, w którym są narażone na nasilone bodźce zewnętrzne. Inaczej odczuwają dotyk, zapach, inaczej odbierają światło, temperaturę. Często są nadwrażliwe na niektóre z bodźców, a na inne wykazują zmniejszoną wrażliwość.
Leczenie autyzmu możliwe jest poprzez prowadzenie intensywnej zindywidualizowanej dla każdej osoby terapii. Podejmowane jest równolegle leczenie farmakologiczne. Autyzm nie jest wyleczalny (nie ma leku na autyzm), ale właściwa terapia to szansa na usprawnienie, a nawet samodzielność w przyszłości. Autyzm nieleczony doprowadza do trwałego kalectwa i kompletnej marginalizacji społecznej osoby autystycznej, a często też całej rodziny.
Koszty leczenia i terapii są bardzo wysokie. Niewielu rodziców jest w stanie im sprostać i właściwie zapewnić dziecku pomoc terapeutyczną. Brakuje też wystarczającej ilości ośrodków terapeutycznych i szkół dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (do których niewątpliwie należą dzieci cierpiące na autyzm). Często wykazują duże zdolności w wybranych obszarach, ale niższy poziom funkcjonowania nie pozwala im na właściwy rozwój w nieprzystosowanych do tego typu nauczania placówkach. Skazane są na nauczanie indywidualne. Czas nauki w wymiarze 12 godzin tygodniowo jest niewystarczający i dodatkowo powoduje odizolowanie dziecka od grupy rówieśniczej. Ten problem dostrzega Fundacja SILENTIO (Organizacja OPP uprawniona do otrzymywania 1 proc. podatku, KRS 0000326128). Fundacja jest w trakcie przygotowań do nowatorskiego projektu utworzenia szkoły dla autystów. Realizowany program nauczania - jak zapowiada Magdalena Pal - będzie oparty na sprawdzonych programach realizowanych z dużą skutecznością w placówkach tego typu na świecie. Szersze informacje na temat projektu oraz problematyki autyzmu można uzyskać na stronie [link widoczny dla zalogowanych]
Należy pamiętać, że bardzo wczesna diagnostyka i intensywne oddziaływania terapeutyczne, wraz z właściwie prowadzoną edukacją mogą sprawić, że dziecko w ciągu kilku lat nabędzie umiejętności pozwalających na włączenie się do życia społecznego.
Podczas Dnia Autyzmu poświęćmy chwilę czasu na refleksję: z jakimi trudnościami spotykają się osoby dotknięte autyzmem? Jak trudno jest rodzinom, w których pojawia się dziecko niepełnosprawne? Wreszcie, jak my jako społeczeństwo jesteśmy w stanie pomóc? Pamiętajmy, że prosty gest chwili rozmowy z dzieckiem autystycznym, które nie ma przyjaciół ponieważ jest „inne” bardzo wiele znaczy. Czy też zwykła akceptacja i wyrozumiałość w sytuacji, gdy stykamy się z osobą autystyczną, która akurat w danym momencie przeżywa niezrozumiały dla niego świat reagując krzykiem i agresją. Te dzieci też mają prawo korzystać z całej przestrzeni tak jak my. Nie muszą być zamknięte w czterech ścianach własnych domów…
[link widoczny dla zalogowanych]
1% dla dzieci z autyzmem Fundacja Silentio
Fundacja pomocy osobom z zaburzeniamie ze spektrum autyzmu oraz
ich rodzinom SILENTIO
KRS 0000 326128
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenia i ośrodki działające na rzecz dzieci z autyzmem
Jeśli twoje dziecko cierpi na autyzm, to warto poszukać wsparcia w organizacjach działających na rzecz osób z tym schorzeniem. Sprawdź, gdzie szukać pomocy.
Województwo dolnośląskie
Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Wrocławiu
Ul. Głogowska 30
Tel: (071) 355 65 60
Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenie Św. Celestyna
[link widoczny dla zalogowanych]
Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Katowicach
Ul. Szkolna 5
Tel: (032) 253 95 70
Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
Ul. Kopernika 20, 56-300 Milicz
Tel: (071) 383 00 14
Województwo kujawsko-pomorskie
Bydgoskie stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i ich Rodzinom
Ul. Kcyńska 49, 85-304 Bydgoszcz
Tel: (052) 737 13 35
Klasa dla Dzieci Autystycznych przy Szkole Podstawowej nr 6
Ul. Poniatowskiego 12, 85-100 Bydgoszcz
Tel:(052) 341 01 53
Przedszkole nr 61 z grupami integracyjnymi w Bydgoszczy
Ul. Kąkołowa 21
Tel: (052) 361 39 84
Fundacja „Daj Szansę”
[link widoczny dla zalogowanych]
Województwo lubelskie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 3. Poradnia Wczesnej Diagnozy i Interwencji w Lublinie
Ul. Młodej Polski 31
Tel: (081) 741 82 60
Miejski Ośrodek Adaptacyjny w Lublinie
ul. Poturzyńska 1
Tel: (081) 741 82 60
Województwo lubuskie
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Autystycznych - Specjalny Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim
Ul. Drzymały 13
Tel: (095) 722 60 97
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem oraz z Innymi Zaburzeniami w Dęblinie
Ul. Kowalskiego 15/19
Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju
[link widoczny dla zalogowanych]
Koło terapeutów i rodziców dzieci autystycznych przy S.O.S.W. w Gubinie
Ul. Piastowska 22
Tel: (068) 359 44 46
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „ Dalej Razem”
[link widoczny dla zalogowanych]
Województwo łódzkie
Polski Instytut Eriksonowski
[link widoczny dla zalogowanych]
Poradnia Zdrowia Psychicznego. Punkt Konsultacyjny dla dzieci z Autyzmem w Łodzi
Ul. Wierzbowa 13 a
Tel: (042) 679 01 13
Województwo małopolskie
Fundacja „Wspólnota Nadziei”’
[link widoczny dla zalogowanych]
Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej
[link widoczny dla zalogowanych]
Klub Aktywności KTA w Krakowie
Ul. Aleksandry 1
Tel: (012) 658 54 94
Ośrodek Terapeutyczno-Szkolny dla Dzieci Autystycznych w Krakowie
Ul. Szopkarzy 8
Tel: (012) 415 40 84
Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebini
[link widoczny dla zalogowanych]
Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem „ Mada”
[link widoczny dla zalogowanych]
Gabinet terapii Sensorycznej „ Milowy krok” w Nowym Sączu
Ul. Grunwaldzka 9
Tel: (018) 547 51 89
Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych
Ul. Romanowicza 9
Tel: (016) 626 30 12
Ośrodek Terapeutyczny w Tarnowie
Ul. Zapolskiej 6
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół w Czerwiennem przy Szkole podstawowej Nr 2 im. Prymasa Wyszyńskiego
Ul. Czerwienne 245
Tel: (018) 265 81 34
Województwo mazowieckie
Fundacja na rzecz umacniania Więzi Rodzinnych i Społecznych SYNAPSIS
[link widoczny dla zalogowanych]
Ośrodek dla Dzieci z Autyzmem Fundacji SYNAPSIS
[link widoczny dla zalogowanych]
Grupa Opcji przy Fundacji SYNAPSIS
[link widoczny dla zalogowanych]
Fundacja „Domin”
[link widoczny dla zalogowanych]
SKT STO nr 102
[link widoczny dla zalogowanych]
Społeczna Szkoła Specjalna oraz Niepubliczne Gimnazjum Specjalne
[link widoczny dla zalogowanych]
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Retta
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenie pomocy dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera
[link widoczny dla zalogowanych]
Instytut Psychiatrii i Neurologii- Poradnia dla Dzieci Autystycznych
[link widoczny dla zalogowanych]
Instytut Centrum Zdrowia Dziecka, Poradnia Psychiatryczna dla Dzieci
[link widoczny dla zalogowanych]
Przedszkole przy Centrum Zdrowia Dziecka z Oddziałami Integracyjnymi
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „ Krasnal”- Poradnia Rehabilitacyjna dla Dzieci
[link widoczny dla zalogowanych]
Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach
Ul. Piłsudskiego 98
Tel: (025) 632 57 04
Koło Pomocy Dzieciom z Autyzmem w Ciechanowie
Ul. Szwanke 22/20
Dzienne Centrum Aktywności w Wyszkowie
Ul. Geodetów 76
Tel: (022) 742 77 68
Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”
[link widoczny dla zalogowanych]
Niepubliczny Oddział Dziennego pobytu dla Dzieci z Autyzmem w Ostrołęce
Ul. Zubrzyckiego 21/22
Tel: (029) 766 86 42
Stowarzyszenie dla dzieci z Autyzmem „Bądźmy razem” w Ostrołęce
Ul. Batalionu Czwartaków 6
Tel: (029) 769 10 35
Województwo opolskie
Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu „Uczymy się żyć razem”
[link widoczny dla zalogowanych]
Województwo podkarpackie
Rodzice Dzieci Autystycznych z 2 klas specjalnych SP nr 10 w Rzeszowie
Ul. Króla Kazimierza 10b/5
Tel: (017) 853 25 86
Rzeszowskie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych „ Promyk Słońca”
Ul. Starzyńskiego 8A
Tel: (017) 863 25 64
Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Rzeszowie
Ul. Starzyńskiego 19
Tel: (017) 678 24 08
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu
Ul. Kopernika 16
Tel: (016) 678 24 08
Polskie towarzystwo Walki z Kalectwem. Oddział w Przemyślu
Ul. Barska 15
Tel: (016) 670 81 75
Województwo pomorskie
Stowarzyszenie pomocy Osobom Autystycznym i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu się
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym - Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży
[link widoczny dla zalogowanych]
Poradnia dla Osób Autystycznych w Gdańsku
Ul. Majewskich 26
Tel: (058) 347 48 97
Poradnia dla Osób Autystycznych w Gdańsku
Ul. Chopina 42
Tel: (058) 520 38 30
Ośrodek Terapeutyczny dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdyni
Ul. Witomińska 9
Tel: (058) 661 71 36
Ośrodek Terapii i Rehabilitacji Dzieci w Kwidzynie
[link widoczny dla zalogowanych]
Stowarzyszenie na Rzecz Terapii i Edukacji Dzieci z Autyzmem w Kwidzynie
Ul. Kopernika 19/5
Tel: 0 502 620 005
Województwo śląskie
Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami
[link widoczny dla zalogowanych]
Ośrodek Stymulacji i Rozwoju Małego Dziecka Bielsku Białej
Ul. Brodzińskiego 22
Tel: (033) 815 76 32
Pszczyński Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Pszczynie
Ul. Anteasa 1
Tel: (032) 210 48 47
Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Działajmy Razem"
[link widoczny dla zalogowanych]
Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Autystycznych i Ich Rodzin w Rudzie Śląskiej
[link widoczny dla zalogowanych]
Województwo świętokrzyskie
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i ich Rodzinom PRAXIS
[link widoczny dla zalogowanych]
Województwo warmińsko-mazurskie
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom o Podobnych Zaburzeniach w Rozwoju
Ul. Jarocka 51/1
Tel: (069) 678 14 79
Województwo wielkopolskie
Stowarzyszenie na rzecz Osób Autystycznych „ProFuturo”
Szamarzewskiego 78/82
Tel: (061) 843 30 38
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Autystycznym w Kaliszu
Ul. Sawickiej 56/29
Tel: (062) 764 17 00
Zespół Szkół Nr 10. Klasy dla Dzieci Autystycznych w Kaliszu
Ul. Podmiejska 9a
Tel: (062) 753 11 32
Prywatny Gabinet Diagnozy i Usprawniania Dzieci. Poradnia dla dzieci autystycznych i ich rodzin w Pile
Ul. Św. Jana Bosko 2
Tel: (067) 214 12 78
Województwo zachodniopomorskie
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Autystycznych w Kołobrzegu
Ul. Krzywoustego 19B/8
Tel: (094) 352 47 05
Gabinet Terapii Pedagogicznej w Koszalinie
Ul. Wyspiańskiego 21/6
Tel: (094) 423 40 70
Dzienny Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjny dla Dzieci z Autyzmem w Szczecinie
Ul. Zygmunta Starego 1
Tel: (091) 488 56 02
Dzienny Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "Razem"
ul. Krzemienna 42b
70-734 Szczecin
tel. 091 46 13 205
Szczecińskie Stowarzyszenie Pomocy Autystom
[link widoczny dla zalogowanych]
Oddziały Krajowego Towarzystwa Autyzmu
Oddział Główny w Warszawie
Ul. Stawki 5/7
Tel: (022) 554 97 00
Oddział Terenowy w Warszawie
Ul. Orzycka 20
Tel: (022) 647 08 66
Oddział w Białymstoku
[link widoczny dla zalogowanych]
Oddział W Bielsku Białej
Ul. Matejki 2/3
Tel: (033) 822 17 34
Oddział w Gdańsku z siedzibą w Gdyni
Serdecznikowa 3b lok. 14
Tel: (058) 550 64 03
Oddział w Katowicach
Ul. Tysiąclecia 88/127
Tel: 0 604 901 611
Oddział w Krakowie
[link widoczny dla zalogowanych]
Oddział w Lublinie
[link widoczny dla zalogowanych]
Oddział w Łodzi
Ul. Chocianowicka 198
Tel: (042) 680 21 01
Oddział w Szczecinie
[link widoczny dla zalogowanych]
Oddział w Toruniu
[link widoczny dla zalogowanych]
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
|